Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Witek Orski „Wolałbym o tym nie mówić”

Luty 14 @ 19:00 - 22:00

Warto wybrać się na tę wystawę 14 lutego do warszawskiego BWA – sama opowieść o jej powstaniu bardzo intryguje i zachęca:
„Jedną z pierwszych prac, które chciałem zrobić na tę wystawę była bardzo duża fotografia ciągnącego się po horyzont pola rzepaku. Inspiracją była przestroga mówiona dzieciom: “Nie patrz na rzepak w słońcu!”. Spodobała mi się groźba przemocy wizualnej zawarta w tych słowach. Od patrzenia w ostrym słońcu na jaskrawo żółty rzepak podobno można oślepnąć.
Z różnych powodów zrezygnowałem z robienia tej pracy, ale chciałem tak zatytułować wystawę. Sprawdziłem jak by to brzmiało po angielsku. Dowiedziałem się, że “rzepak” po angielsku to “rape”.
“Don’t look at rape in the sunshine.” Tak to się nie mogło nazywać.
Po długim czasie, jedynym elementem, który pozostał z pierwotnej koncepcji był kolor żółty. Kolor żółci. Wybierając konkretny odcień, przeglądałem w centrum handlowym wzorniki barw. Najbardziej spodobał mi się taki wyrazisty, ale lekko zgniły, alarmowy żółty. We wzorniku RAL miał numer 1021. Okazało się, że to odcień standardowo określany jako RAPE YELLOW.
Nie patrz na rzepak w słońcu.”

Polecam,

Inspirantka

Szczegóły

Data:
Luty 14
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2312540689023661/

Organizator

BWA WARSZAWA
Telefon:
725536075
Email:
bwawarszawa@gmail.com
Strona internetowa:
http://www.bwawarszawa.pl

Miejsce

BWA Warszawa
ul. Marszałkowska 34/50/666
Warszawa, mazowieckie 00-554
+ Google Map